Reklama

Portret człowieka oburzonego

Portret człowieka oburzonego

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Zmiana ordynacji wyborczej to najlepsze rozwiązanie. Bo jeszcze jest rozwiązanie siłowe, stanie pod Sejmem i patrzenie: albo będzie biały dym, a jak nie, to pójdzie czarny dym na całą Warszawę.
Fot. Adam Kozak dla „TP”
C

CEZARY MICHALSKI: Naprawdę wierzy Pan w powrót do roku 1980?
PAWEŁ KUKIZ: Mówię o przywróceniu ducha1980 roku. To niektórym może się kojarzyć z pochodami, krzykiem, ulicą, ale dla mnie istotniejsze jest poczucie wspólnoty. A sposobem, żeby jej ducha obudzić, jest ten wspólny – Piotra Dudy i mój – postulat przywrócenia podmiotowości obywatelowi poprzez wprowadzenie takiej formy referendum ogólnokrajowego, żeby jego wynik był dla władzy wiążący. A w przyszłości poprzez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.
Co miałoby być duchem roku 1980 dzisiaj? Kto będzie grał rolę komunistów i Rosji?
Dla mnie nikt nie musi odgrywać żadnej roli – wrogiem jest system partyjny, który mamy dziś w Polsce. Układ klik partyjnych. Oczywiście, że w ramach tego systemu, wśród tych klik, można szukać ludzi, dla których Polska ma...

18367

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]