Reklama

Polskie trybunały

Polskie trybunały

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Spotkanie z Papieżem było dla nas miłą niespodzianką. Tym bardziej że nie ograniczyło się do protokolarnych gestów, ale pozwoliło na wymianę myśli. Ze strony Benedykta XVI widać było zainteresowanie i wiedzę o naszej instytucji.
O

O tym, że przyjmie nas Papież, dowiedziałem się we wtorek. Wydarzenie to zawdzięczamy nuncjuszowi, ks. abp. Józefowi Kowalczykowi, który jest nie tylko naszym sąsiadem - bo siedziba Trybunału Konstytucyjnego mieści się obok nuncjatury - ale także przyjacielem. Uczestniczy we wszystkich ważnych dla Trybunału wydarzeniach, bywa na zgromadzeniach ogólnych i uroczystościach Trzeciego Maja. Śmiem twierdzić, że orientuje się w istocie Sądu Konstytucyjnego i w jego pracach lepiej niż niejeden polski polityk. Warto dodać, że w 1999 r. członków Trybunału przyjął - również dzięki nuncjuszowi - Jan Paweł II. Tamto spotkanie także odczytaliśmy jako wsparcie dla naszej pracy.

W piątkowej audiencji wzięło udział czternastu sędziów. Było z nami siedmiu pracowników Trybunału - szczęśliwców, bo z powodu ograniczonej liczby osób, które mógł przyjąć Papież, pracownicy ciągnęli...

3833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]