Reklama

Historia odwołanej nominacji

Historia odwołanej nominacji

15.01.2007
Czyta się kilka minut
Opowieści o "gniewie Benedykta XVI są wytworem dziennikarskiej fantazji. Można mówić o smutku Papieża. Moi watykańscy rozmówcy zapewnili mnie też, że na przebieg wydarzeń nie miały wpływu jakiekolwiek telefony z Warszawy.
fot. D. Dziecinny - Agencja Gazeta
W

Windą, którą jadę do Sekretariatu Stanu - obszerną, mroczną, wykonaną z politurowanego, ciemnego drewna, z windziarzem - jeździli prawdopodobnie Pius XII, Pius XI, może Benedykt XV. Oczywiście, zanim byli papieżami. Papieska winda jest gdzie indziej. Wchodząc do Watykanu mam poczucie, że czas stanął. Nawet windziarz ten sam, nieco posiwiały. Pamiętające czasy Borgiów podworce i loggie, korytarze, wyłożone szarym pluszem poczekalnie, te same... I styl pracy, styl rozmowy, humor i spokój ludzi, których - wydaje się - nic nie może zaskoczyć, zadziwić. I którzy się nie spieszą. U nas w dobrym tonie jest utyskiwać na nadmiar pracy i brak czasu, tu każdy się zachowuje tak, jakby zawsze miał czas. Zatelefonowałem gdzieś bardzo wysoko i wyjaśniłem, że proszę o rozmowę, bo chciałbym zrozumieć, a ważny monsignore poprosił o numer mojego telefonu: że się zorientuje i odpowie....

8219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]