Reklama

Ładowanie...

Polski system bankowy

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Nowy cykl dodatków w „Tygodniku Powszechnym”
J

Już w następną środę 23 stycznia pierwszy dodatek.

Nadal znaczna część Polaków nie odróżnia parabanku od banku i nie wie, jak dotkliwe mogą być tego konsekwencje.

Tymczasem między bankami a parabankami jest wiele zasadniczych różnic, które wpływają zarówno na bezpieczeństwo powierzonych im pieniędzy, jak i na bezpieczeństwo klientów, którzy tam pieniądze pożyczają. Przestrzeżemy przed podpisywaniem umów, np. kredytowych, bez wcześniejszego dokładnego ich przeczytania, a czasem konsultacji z prawnikiem. Wytłumaczymy, co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny i kto może korzystać ze zgromadzonych przez Fundusz pieniędzy. Większość Polaków jest bowiem przekonana, że bez względu na to, jakiej instytucji powierzy oszczędności, i tak wszystkie przepadną, jeśli ta zbankrutuje. Rozprawimy się z oczywistymi półprawdami i przesądami na temat rynku finansowego....

3180

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]