Reklama

Póki piłka w grze

23.08.2011
Czyta się kilka minut
Co należy zmienić w edukacji religijnej, żeby Polska dała światu nie tylko papieża, ale i polskiego Karla Rahnera?
D

Dla wielu katecheza w szkole to pomyłka, bo trudno ją traktować jak każdą inną lekcję, a zapanowanie nad młodzieżą bywa barierą nie do pokonania. Nie bardzo też wiadomo, w jaki sposób zagospodarować licznych świeckich absolwentów teologii. Do tego dochodzi frustracja brakiem sukcesów polskich teologów...

Odwołajmy się do świata piłki. Brazylia jest nie tylko najlepszą drużyną narodową świata (mimo porażki w ostatnim Copa America), ale i największym eksporterem piłkarzy. Brazylijczyków można spotkać w najlepszych klubach świata, ale także w klubach w Indonezji czy Wietnamie. Dlaczego? Bo Brazylia jest ponoć jedynym krajem, w którym dosłownie każdego chłopca testuje się pod kątem zdolności futbolowych, a ci, którzy zdradzają jakąkolwiek zręczność, trafiają do szkółek, w których używa się bardzo sprężystej piłki, niezwykle szybkiej, wymagającej kuglarskiego...

4237

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]