Reklama

Pogoda dla Boga

Pogoda dla Boga

07.08.2007
Czyta się kilka minut
Spowiednicy nie spodziewają się we wrześniu fali grzeszników wyznających wakacyjne zaniedbania: urlop od wiary robią sobie ludzie, którzy i tak specjalnie o nią nie dbają.
fot.KNA-Bild
M

Mielno, kiedyś zaciszne rybackie miasteczko, a dziś miejscowość wypoczynkowa, zmienia się jak wiele innych punktów na letniej mapie Polski. Coraz głośniej, coraz gwarniej. Szczupłe dziewczyny, prowadząc na smyczy wyczesane yorki, pokazują opalone brzuchy, mięśniacy popijają piwo z plastikowych kubków, muzyka wylewa się na deptak z każdego baru. Spokój można znaleźć dopiero na plaży - po paru kilometrach marszu - lub... przy kościele, kilka minut drogi od centrum miasteczka.

Proboszcz ks. Jerzy Chęciński spaceruje z mikrofonem wokół budynku i sprawdza, czy wszędzie dobrze słychać. - Jutro koncert. Żeby tylko pogoda była - martwi się. Koncertować będzie zespół Trin, śpiewacy operowi z Bydgoszczy. Mogą wprawdzie śpiewać w kościele, ale lepiej by było na zewnątrz.

Kościół w Mielnie, zbudowany z cegieł i kamieni, sięga historią XV wieku. Stoi...

13630

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]