Reklama

Pogoda dla Boga

Pogoda dla Boga

07.08.2007
Czyta się kilka minut
Spowiednicy nie spodziewają się we wrześniu fali grzeszników wyznających wakacyjne zaniedbania: urlop od wiary robią sobie ludzie, którzy i tak specjalnie o nią nie dbają.
fot.KNA-Bild
M

Mielno, kiedyś zaciszne rybackie miasteczko, a dziś miejscowość wypoczynkowa, zmienia się jak wiele innych punktów na letniej mapie Polski. Coraz głośniej, coraz gwarniej. Szczupłe dziewczyny, prowadząc na smyczy wyczesane yorki, pokazują opalone brzuchy, mięśniacy popijają piwo z plastikowych kubków, muzyka wylewa się na deptak z każdego baru. Spokój można znaleźć dopiero na plaży - po paru kilometrach marszu - lub... przy kościele, kilka minut drogi od centrum miasteczka.

Proboszcz ks. Jerzy Chęciński spaceruje z mikrofonem wokół budynku i sprawdza, czy wszędzie dobrze słychać. - Jutro koncert. Żeby tylko pogoda była - martwi się. Koncertować będzie zespół Trin, śpiewacy operowi z Bydgoszczy. Mogą wprawdzie śpiewać w kościele, ale lepiej by było na zewnątrz.

Kościół w Mielnie, zbudowany z cegieł i kamieni, sięga historią XV wieku. Stoi...

13630

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]