Reklama

Podwójne życie prezydenta

Podwójne życie prezydenta

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Po medialnej operze mydlanej François Hollande uciął temat swego romansu i ogłosił rozstanie z Valérie Trierweiler, dotąd Pierwszą Damą. Czy rozgłos wokół tej sprawy znaczy, że francuska pobłażliwość dla obyczajowej swobody polityków to przeszłość?
Françoise Hollande – tu jeszcze wraz z Valérie Trierweiler. Maj 2012 r. Fot. AFP / EAST NEWS
H

Historia to niby banalna, jak z harlequina: miłości, zdrada i rozstanie. I nie byłoby w niej nic szczególnego, gdyby nie odbywała się na oczach milionów i nie dotyczyła François Hollande’a, prezydenta Francji. A także gdyby przy okazji nie pojawiło się kilka wątków istotnych dla francuskiego państwa – jak granica między życiem prywatnym i publicznym polityków.
Oto pozostałe, obok 59-letniego Hollande’a, osoby dramatu: 48-letnia Valérie Trierweiler, do niedawna zwana Pierwszą Damą (choć z Hollande’em żyli w konkubinacie) i jej konkurentka, 41-letnia aktorka Julie Gayet. Plotki o jej romansie z prezydentem krążyły w internecie i redakcjach paryskich gazet od miesięcy. Tygodnik „Le Nouvel Observateur” zauważa dziś, że już w marcu 2013 r. Gayet złożyła pismo w prokuraturze, domagając się znalezienia osób rozpowszechniających te pogłoski. Ale żadna „poważna” redakcja nie poszła tym...

7069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]