Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Podsądni sondaży

Podsądni sondaży

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Rosyjska agresja na Ukrainę czyni rozpoczynającą się kampanię przed wyborami do Europarlamentu wyjątkowo nieprzewidywalną.
C

Choć w tych wyborach nie rozstrzyga się, kto będzie rządził w Polsce, to jednak pierwsze miejsce w nich dalej zachowuje symboliczne znaczenie: będzie ustawiać myślenie poszczególnych aktorów przed następnymi głosowaniami, których stawka stopniowo będzie narastać – od samorządowych, przez prezydenckie, po parlamentarne. Nic nie wskazuje na to, by na pierwszym miejscu w eurowyborach mógł pojawić się ktoś inny niż PO lub PiS. Lewica skutecznie się podzieliła, zaś rozłamowcy z szeregów liderów nie stali się „czarnymi końmi” i mają coraz więcej powodów do obaw o własne polityczne przeżycie.

Wydarzenia za wschodnią granicą są źródłem dwóch sprzecznych impulsów. W obliczu zewnętrznego zagrożenia notowania rządzących zwykle idą w górę – taki ruch w poparciu dla PO dało się już dostrzec. Uzasadnieniem jest stare porzekadło o niezmienianiu koni w połowie brodu....

5268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]