Reklama

Podsądni sondaży

Podsądni sondaży

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Rosyjska agresja na Ukrainę czyni rozpoczynającą się kampanię przed wyborami do Europarlamentu wyjątkowo nieprzewidywalną.
C

Choć w tych wyborach nie rozstrzyga się, kto będzie rządził w Polsce, to jednak pierwsze miejsce w nich dalej zachowuje symboliczne znaczenie: będzie ustawiać myślenie poszczególnych aktorów przed następnymi głosowaniami, których stawka stopniowo będzie narastać – od samorządowych, przez prezydenckie, po parlamentarne. Nic nie wskazuje na to, by na pierwszym miejscu w eurowyborach mógł pojawić się ktoś inny niż PO lub PiS. Lewica skutecznie się podzieliła, zaś rozłamowcy z szeregów liderów nie stali się „czarnymi końmi” i mają coraz więcej powodów do obaw o własne polityczne przeżycie.

Wydarzenia za wschodnią granicą są źródłem dwóch sprzecznych impulsów. W obliczu zewnętrznego zagrożenia notowania rządzących zwykle idą w górę – taki ruch w poparciu dla PO dało się już dostrzec. Uzasadnieniem jest stare porzekadło o niezmienianiu koni w połowie brodu....

5268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]