Reklama

Podobieństwo

Podobieństwo

16.09.2008
Czyta się kilka minut
31 sierpnia pod pomnikiem w Gdańsku obchodzono 28. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - bez udziału Lecha Wałęsy. We "Flircie z Melpomeną", zbiorze przedwojennych recenzji teatralnych Tadeusza Boya-Żeleńskiego, jest taka mała perełka. Najpierw data premiery, nazwa i adres teatru, tytuł sztuki, a potem składająca się z ośmiu słów recenzja: "Jacyś ludzie nauczyli się tego na pamięć. Wstyd".
B

Bal

Owszem, ten bal mnie ciekawi. Skoro ma zmienić wizerunek prezydenta i całego ugrupowania, musi to być strzał z grubej rury. Jeżeli rura nie jest przygotowana, może to być rozkoszna improwizacja. Jak wiadomo, rozkoszna improwizacja musi być wyreżyserowana w każdym najdrobniejszym detalu, i to przez bardzo dobrego reżysera. Może więc zrobić coś pośredniego między rurą i improwizacją? Coś w rodzaju misterium z akcentami frywolnymi, coś, co jest lekkie, posiada duży ciężar gatunkowy i głęboki patriotyzm. Albo rodzaj maskarady. Prezydenci mogliby wystąpić w maskach, co by również pomogło ukryć, kto nie przyjechał. Ale media wszystko wyniuchają. Więc nie wpuścić mediów. Ha, ha! Niewpuszczenie mediów na jakąkolwiek imprezę jest strzeleniem sobie w stopę!

Mimo tych wszystkich zastrzeżeń, nie obawiałabym się nadmiernie,...

1759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]