Reklama

Pisarze i czytelnictwo

Pisarze i czytelnictwo

07.06.2021
Czyta się kilka minut
O

Oto Polacy – prawdziwi Polacy – będą teraz odsyłać noblistce jej książki, jako wyraz patriotycznie skrajnej dezaprobaty dla jej zagranicznych (nie)wypowiedzi na temat (rzekomych) paralel/paraleli pomiędzy Białorusią i Polską. Fundacja noblistki nie może się doczekać, żeby jej owe książki odesłano, ale chyba obejdzie się smakiem, gdyż akcja odbyła się głównie na Twitterze pana Mikkego, więc za dużo egzemplarzy się nie odzyska. Pomysł pochodzi ponoć jeszcze z czasów Knuta Hamsuna, co to z nazizmem flirtował, więc może będzie odsyłanie na adres IPN we Wrocławiu, jednak chyba jeszcze nie ustalono szczegółów, gdyż jest to akcja nieprawdopodobnie wręcz spontaniczna oraz – zważywszy na wskaźnik czytelnictwa w naszej Ojczyźnie – niebywale niszowa.

Niestety, podczas długiego weekendu nie zdążyłem wybrać się do Jelitkowa, aby zobaczyć tłumy plażowiczów doczytujących resztki „Biegunów”...

2207

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]