Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.06.2021
Czyta się kilka minut
1–7 czerwca
PRZEMEK ŚWIDERSKI / REPORTER
P

POLSKI NIEŁAD

Korki pod Warszawą i Krakowem, zatkana zakopianka i trasy znad morza, długie rzędy samochodów przy bramkach autostradowych – Polacy wrócili z pierwszego długiego weekendu po zluzowaniu obostrzeń antycovidowych.

POLSKI ŁAD

Tymczasem Jarosław Kaczyński na spotkaniu z działaczami PiS w Rzeszowie powiedział, że „sezon na spanie się skończył”: mobilizował podwładnych przed wyborami na prezydenta tego miasta i wzywał do promowania Polskiego Ładu.

POLSKI PAN

Wśród obudzonych znalazł się Ryszard Terlecki. „Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie” – skomentował udział liderki białoruskiej opozycji w imprezie zorganizowanej przez prezydenta Warszawy.

POLSKA PANI

Tymczasem wyrwane z kontekstu zdanie z wywiadu Olgi Tokarczuk dla włoskiego dziennika (pisarka nie zrównywała Polski z Białorusią, choć tak mogło wynikać z tytułu) doprowadziło grupę prawicowych internautów do zorganizowania akcji odsyłania jej książek. W odpowiedzi fundacja imienia noblistki poinformowała, że wszystkie odesłane egzemplarze przekaże na aukcję wspierającą organizacje broniące praw osób LGBT+.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]