Reklama

Pisarka na banknocie

Pisarka na banknocie

25.07.2017
Czyta się kilka minut
We wrześniu w Wielkiej Brytanii wejdzie do obiegu polimerowy banknot dziesięciofuntowy; Darwina, którego podobizna widniała na papierze, zastąpi kobieta – Jane Austen (1775–1817).
BANK OF ENGLAND
C

Całe życie spędziła na prowincji, swoje powieści pisała we wspólnej bawialni, chowając rękopis, gdy skrzypienie drzwi zapowiadało gościa. Wnikliwie i z sarkastycznym nieco humorem portretowała postacie ze swojego zamkniętego świata. Anglicy mają kolejne kandydatki: siostry Brontë, George Eliot, Virginia Woolf. A u nas? Kiedy banknot z Orzeszkową, Nałkowską albo Szymborską? ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]