Reklama

Piosenki

Piosenki

13.04.2010
Czyta się kilka minut
W pierwszy dzień świąt w kanale Kultura była długa rozmowa z Wojciechem Młynarskim i jego piosenki. Wykonywali je sławni aktorzy, a przede wszystkim on sam - młodziutki, szczupły, naładowany energią jak pocisk.
N

Nagrania archiwalne nie najlepszej jakości, ale jakieś ostre i wyraźne, nie rozbełtane mnóstwem dodatkowych dźwięków.

Piosenki - zwłaszcza takie jak Młynarskiego - odgrywały w tamtej epoce zupełnie inną rolę niż teraz. Były jakby syntezą nastrojów, dopisaniem tego, co skreśliła cenzura, dokończeniem przerwanego w połowie zdania. Dziś są osobnym światem idoli i fanów, rytuałem ich wzajemnych zachowań, a przede wszystkim gigantycznym biznesem, operującym miliardami dolarów.

Jakie czasy, takie znaki szczególne.

Spacer

Drugiego dnia świąt poszłam na spacer wzdłuż wału nad Odrą. Zwykle o tej porze jest tu wiosennie, tysiące pączków i małych listków ściga się ze sobą, ale teraz wszystko było ciemnoszare. Może oddech tegorocznej zimy wypłoszył i zniechęcił zieleń. Było trochę młodzieży, takiej, co...

2090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]