Reklama

Pies

Pies

02.08.2015
Czyta się kilka minut
Dziwne miejsce. Czego nie tknął człowiek – drzewa, trzciny, zmarszczona od wiatru woda – piękne. Czego dotknął – pensjonat, parking z luksusowymi autami, korty do tenisa, zamykana szczelnie brama – szpetne.
Fot. Grażyna Makara
Fot. Grażyna Makara
W

Wymknąłem się z pokoju. Szedłem do jeziora. Cieszył mnie siąpiący od wielu godzin deszcz. Dzięki niemu nad brzegiem nie było nikogo. Nikogo poza psem.

Stary owczarek. Ledwie unosił na wpół sparaliżowane tylne łapy. Nie reagował na żadne cmokania, zaczepki i pożądliwe próby nawiązywania znajomości. Obojętnie mijał wczasowiczów, wiszący na drzwiach pensjonatu znak „psom wstęp surowo wzbroniony” i dybiącą na niego obsługę. Czasem dostawał ścierką, czasem udało mu się przemknąć. W żadnym przypadku nie tracił godności. Lubiła go tylko starsza stopniem recepcjonistka (niektórzy mówili o niej pani menadżer). Udawała, że nie widzi, gdy nocą pakował się na półpiętro. Tam lubił spać. Nie miała sumienia odtrącać wielkiego kosmatego łba, który wchodził jej pod rękę, pragnąc pieszczoty.
– Odejdź już – mówiła kobieta. – No, proszę cię, odejdź.

Pies ani myślał słuchać. Czekał na...

4295

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]