Reklama

Piaskowe tamy

Piaskowe tamy

15.04.2019
Czyta się kilka minut
KENIA
PAH
D

Dzięki tamie mam wystarczającą ilość wody dla swoich warzyw i owoców. Teraz zarabiam więcej – mówi 62-letni Jouseph Mulibalu, ojciec ośmiorga dzieci. Niedawno wrócił do Machakos w południowej Kenii. Wcześniej musiał zostawić gospodarstwo i szukać pracy w Nairobi. W Kenii rolnictwo w dużym stopniu jest uzależnione od pogody. Rolnicy wykorzystują wodę opadową, lecz deszcze są coraz słabsze. Wraz z lokalnym partnerem PAH buduje tamy piaskowe pozwalające na zgromadzenie wody podczas pory deszczowej i wykorzystywanie jej później w okresie suchym.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]