Reklama

Pedofilia w Kościele to margines

Pedofilia w Kościele to margines

11.03.2008
Czyta się kilka minut
Jarosław Gowin: Jestem przekonany, że znaczna część przedstawionych ks. Andrzejowi zarzutów jest prawdziwa.
Jarosław Gowin / fot. Grażyna Makara
D

Dariusz Jaworski: "Gazeta Wyborcza" w tekście "Ukryty grzech Kościoła" (10 marca 2008) opisała historię molestowania seksualnego chłopców w szczecińskim Ognisku św. Brata Alberta. Miał się tego dopuszczać założyciel i wieloletni szef ogniska, ks. Andrzej. Chłopcy zwierzyli się wychowawcom w 1995 r. Ci o wszystkim powiadomili ówczesnego biskupa pomocniczego Stanisława Stefanka, ale ofiary nie zostały wysłuchane. W 2003 r. sprawa trafiła do metropolity szczecińsko-kamieńskiego abp. Zygmunta Kamińskiego. Przez cztery lata nie została jednak wyjaśniona. Dopiero przed rokiem ks. Andrzej został odsunięty od spraw oświatowych. Podobno to Pan naciskał...

Jarosław Gowin: Zająłem się tą sprawą w roku 2004. Dotarła do mnie przedstawicielka środowiska związanego z Ogniskiem św. Brata Alberta.

Dlaczego właśnie do Pana?...

5134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]