Reklama

Partia pokera

Partia pokera

25.01.2006
Czyta się kilka minut
O terminie, w którym należało uchwalić budżet, zdecydował prezydent Lech Kaczyński, interpretując w tym przypadku Konstytucję, choć mamy przecież ustanowiony w tym celu Trybunał Konstytucyjny.
T

Trybunału nikt z upoważnionych nie spytał o wykładnię, choć rozbieżności wśród ekspertów-prawników są oczywiste. Prezydent RP nie mógł nie wiedzieć, że parlament pracuje nad ustawą budżetową w przekonaniu, iż ma czas do 18 lutego. Wiedział natomiast, że groźba przedterminowych wyborów skłoni opozycję (a przynajmniej jej część) do uległości i zaakceptowania nowego półrocznego planu Prawa i Sprawiedliwości. Pominięcie Trybunału świadczy, że nawet nie próbowano szukać rozwiązania. Bo nie o rozwiązanie chodziło.

Plan PiS jest prosty: ma być spokój, opozycja (z wyłączeniem SLD) nie atakuje rządu ani marszałka Marka Jurka, natomiast przyjmuje jedenaście ustaw uznanych przez PiS za priorytetowe. PiS nadal rządzi samodzielnie, tyle że w bardziej komfortowej sytuacji, a po upływie sześciu miesięcy zobaczy się, czy jakaś większościowa koalicja rządowa będzie możliwa i...

4279

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]