Reklama

Państwowy instytut wydawniczych strat

Państwowy instytut wydawniczych strat

02.08.2015
Czyta się kilka minut
Czy produkcja jednego egzemplarza książki może kosztować 80 złotych? Może. Wynika to z raportów finansowych PIW, do których dotarliśmy.
Rafał Skąpski w siedzibie PIW-u, 7 lipca 2015 r. Fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM
M

Można do niego mówić „dyrektorze”, „prezesie”, „kierowniku”, „szefie”, a nawet „ministrze”, bo zajmował wiele stanowisk i miał wiele ważnych tytułów.


O sprawie Państwowego Instytutu Wydawniczego pisaliśmy także w poprzednich numerach:

 Jacek Ślusarczyk: Strata PIW-u

 Jan Gondowicz: Egzegutor przychodzi o świcie


 

– Może z wyjątkiem „Boże Ojcze” – uśmiecha się Rafał Skąpski, były likwidator Państwowego Instytutu Wydawniczego. Teraz jest prezesem Targów Książki, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Fundacji Kultury Polskiej; wcześniej był dyrektorem PIW-u. Niedawny tytuł...

16063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

... po poprzednich artykułach, gdzie PIW był broniony. Za to właśnie cenię Tygodnik Powszechny - za zmuszanie do samodzielnego myślenia, zamiast przedstawiania rzeczywistości po "jedynie słusznej linii".

Wygląda na to, że nas, moli książkowych, każdy może wodzić za nos jak się podoba.

Mnie zasatanawia jedno- jak to jest możliwe, że Muza przejęła prawa autorskie skoro nabywal je przecież PIW jako instytucja a nie prywatnie jej dyrektor?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]