Reklama

Ładowanie...

Państwo tanie i tandetne

16.03.2013
Czyta się kilka minut
„Kiedy czytam, że dwaj prezesi spółki PL2012 dostali premię 1,3 miliona, to się wkurzam. Nigdy nie widziałem z bliska takich pieniędzy...”. Mimo wszystko zaproponuję chłodniejsze spojrzenie.
P

Po pierwsze, nie rozumiem polityków, którzy nagle przejrzeli na oczy i uczestniczą w seansie zbiorowego oburzenia. Przypomnę, że kontrakt z prezesami został podpisany przez ówczesnego ministra sportu, Adama Giersza, w lutym 2008 r. W radzie nadzorczej spółki są przedstawiciele czterech resortów, w komisji sportu siedzi aż 41 posłów (zdaje się, że to jedno z ulubionych miejsc, w którym przesiadują parlamentarzyści), a kontrakt Marcina Herry od roku wisi w internecie (pokazała go min. Mucha). Rząd i opozycja miały czas na protesty.
Po drugie, warto policzyć, ile zarabiał ten Herra. Czytam kontrakt i widzę, że 26 tys. miesięcznie. Plus premie (sześć pensji w roku) za postęp prac – daje to w sumie 39 tys. zł miesięcznie. Do tego premia 1,3 mln zł za sukces końcowy, czyli za udaną organizację Euro 2012. Jeśli to rozłożyć na pięć lat (od podpisania kontraktu do dziś), wychodzi, że...

2501

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]