Reklama

Pamiętnik wiejskiego śmieciarza

Pamiętnik wiejskiego śmieciarza

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Nie mogłem dobrze spać i gdy budzik zadźwięczał o 4.10, szybko zerwałem się na nogi. Za oknem ciemno. Ubieram się i cicho - żeby nie obudzić brata, który od kilku lat jest tu proboszczem - schodzę na dół. Stare schody na wiejskiej plebanii skrzypią mimo wysiłków ominięcia newralgicznych punktów. Wczoraj wieczorem przygotowałem sobie kanapki, dlatego wchodzę do kuchni tylko po to, żeby zrobić sobie kawę i zmówić jutrznię. Nie potrafię jeść śniadania w środku nocy. Myślę o wielu ludziach, którzy są już jak ja na nogach i ruszają do pracy.
N

Na dworze bardzo zimno. Przed plebanią stoi mój maluch. Mam nadzieję, że dziś nie odmówi posłuszeństwa. Mam z nim spore kłopoty; gdy go kupiłem, miał pięć lat i już po dwudziestu kilometrach zaczął się psuć. Ledwo dotarłem do mechanika. Orzekł, że to sprzęgło. Okazało się, że tarcza jest pęknięta. Mało tego, ktoś - z pewnością pośrednik, który sprzedał auto - obłożył ją papierem ściernym, tak że przy pierwszych oględzinach sprzęgło działało, ale już po kilku kilometrach papier się starł. Dziś zapala bez zarzutu. To mój pierwszy dzień w nowej pracy: nie mogę się spóźnić.

Do pracy mam około 25 kilometrów. Jadę 35 minut, o 5.15 zajeżdżam na bazę. Mam tremę. Zawsze marzyłem, żeby pracować na śmieciarce, ale dziś czuję się niepewnie. Zresztą rozpoczynając nową pracę człowiek ma zawsze różne obawy. Od kilku lat za zgodą moich przełożonych pracowałem zawodowo. Byłem...

10792

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]