Reklama

Pablo

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Dzień już się kończy, za chwilę podejdę do okna, przez które i tak nic nie zobaczę, i poproszę Pana Boga o łaskę dla Pabla. Robię to już od dziesięciu dni. Nie wiem, czy jest tam ktoś, kto się tak nazywa, ale Pablo to bardzo popularne imię w Ameryce Południowej, więc może? Pablo to dla mnie trzydziestu trzech górników zasypanych i odciętych od świata w kopalni złota w Chile.
N

Nad nimi, 700 metrów wyżej, kłębi się wielki tłum - rodziny, przyjaciele, duży sztab ratunkowy, dziennikarze, lekarze, psychologowie, rozmaici specjaliści. Mówi się o nich, pisze, czyta, modli w innych miastach, w innych krajach, w innych częściach świata, ale to nie ratuje tych trzydziestu trzech od przymusowego obcowania ze sobą na maleńkiej przestrzeni, ani od straszliwej samotności. Mogą zostać wydobyci najwcześniej za trzy, cztery miesiące. Co się stanie z każdym z nich za miesiąc, za tydzień, za godzinę?

Dzień u nas się skończył, u Was dopiero się zaczyna. Pewnie nie ma to dla Was większego znaczenia. Dobranoc, Pablo.

O nazwie

Homo, wydawałoby się sapiens, jest jednak istotą bardzo prymitywną. Przywiązuje się do jakiejś nazwy i wierzy jak głupek, że jest ona raz na zawsze aktualna. Zobaczy w ...

2011

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]