Reklama

Owszem, pieniądze

Owszem, pieniądze

05.01.2003
Czyta się kilka minut
K

Kiedy słuchało się doniesień z ostatnich dni pertraktacji kopenhaskich, można było uwierzyć, że tylko pieniądze są ważne. Nie żaden dalekosiężny interes państwa polskiego, nie jego perspektywy rozwojowe, nie przyszłość. Tylko żywa gotówka, której powinno być więcej , a bezwzględna konieczność wypłacania jej grupie naszych obywateli jest tak ważna, iż niezadowolenie w tej mierze - „za mało!” - musi spowodować zerwanie całego procesu porozumień. Och, wiem oczywiście, iż było to opatrzone setką komentarzy przekonujących, iż jest to równie niezbędne dla całej Polski co moralnie uzasadnione , ale teraz, po umowach kopenhaskich, już nawet najgorliwsi zwolennicy takiej formy europejskiej pomocy dla naszych rolników przyznają coraz klarowniej, iż będzie to miało tak naprawdę kształt nowej renty socjalnej i może być częściowo zmarnowane. Może - któż zabroni? - zostać obrócone na najbardziej...

5367

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]