Reklama

Ładowanie...

Owszem, pieniądze

05.01.2003
Czyta się kilka minut
K

Kiedy słuchało się doniesień z ostatnich dni pertraktacji kopenhaskich, można było uwierzyć, że tylko pieniądze są ważne. Nie żaden dalekosiężny interes państwa polskiego, nie jego perspektywy rozwojowe, nie przyszłość. Tylko żywa gotówka, której powinno być więcej , a bezwzględna konieczność wypłacania jej grupie naszych obywateli jest tak ważna, iż niezadowolenie w tej mierze - „za mało!” - musi spowodować zerwanie całego procesu porozumień. Och, wiem oczywiście, iż było to opatrzone setką komentarzy przekonujących, iż jest to równie niezbędne dla całej Polski co moralnie uzasadnione , ale teraz, po umowach kopenhaskich, już nawet najgorliwsi zwolennicy takiej formy europejskiej pomocy dla naszych rolników przyznają coraz klarowniej, iż będzie to miało tak naprawdę kształt nowej renty socjalnej i może być częściowo zmarnowane. Może - któż zabroni? - zostać obrócone na najbardziej...

5367

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]