Reklama

Outland

Outland

10.09.2007
Czyta się kilka minut
Uzależnienie od gier komputerowych nie jest przecież kosztowne społecznie. Alkoholizm jest - jak ktoś pije, to cierpi cała rodzina. A człowiek siedzący przez rok czy dwa przed monitorem? Dla społeczeństwa - nie ma sprawy.
kadr z gry "World of Warcraft"
E

Ewa - zielonooka ciemna blondynka o ujmującym, nieco nieśmiałym uśmiechu - przed kilkoma tygodniami obchodziła urodziny. Wcześniej wydawało jej się, że to dwudzieste pierwsze, ale kiedy odjęła 1985 od 2007 okazało się, że jednak dwudzieste drugie.

A kilka dni przed urodzinami pisała podanie: "W lutym bieżącego roku zostałam skreślona z listy studentów z powodu nieuczęszczania na zajęcia. Obecnie zwracam się z gorącą prośbą o przywrócenie mi statusu studentki. Prośbę swoją motywuję..." - i dopiero podpisując uświadomiła sobie, że skreślona z listy została nie trzy, ale piętnaście miesięcy temu.

Narkomanom i alkoholikom w ciągu przydarza się coś, co można nazwać sprasowaniem czasu: nie sposób dojść, kiedy coś się wydarzyło. Niedawno zabili tu, na gdańskim Przymorzu, jednego człowieka na melinie, a przedtem przypalali mu twarz elektryczną...

19766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]