Reklama

Oświadczenie ks. Adama Bonieckiego

Oświadczenie ks. Adama Bonieckiego

20.05.2013
Czyta się kilka minut
„Informacje” na mój temat, które najpierw pojawiły się w ubiegłotygodniowej audycji telewizyjnej Jana Pospieszalskiego „Bliżej” (16 maja br.), a następnie trafiły na strony internetowe, zmuszają mnie do opublikowania poniższych wyjaśnień.
R

Rzecz dotyczy emerytowanego oficera wywiadu Tomasza Turowskiego. Turowski wytoczył proces Cezaremu Gmyzowi, którego publikacje na swój temat uznał za zniesławiające. Uważam, że gdy chodzi o poważne, sprawdzalne zarzuty, odwołanie się do bezstronnego trybunału jest krokiem jak najbardziej właściwym.
Ponieważ dwukrotnie miałem okazję być świadkiem pozytywnych poczynań p. Tomasza Turowskiego (nie wiedziałem wówczas, że jest oficerem wywiadu), na jego prośbę napisałem o tym oświadczenie do wykorzystania w sądzie. Przedmiotem ataku na mnie stało się zawarte w nim stwierdzenie, że poznałem Tomasza Turowskiego, gdy był ministrem pełnomocnym Ambasady RP w Moskwie (1996–2001). Zarzucono mi kłamstwo, twierdząc, że nasza znajomość sięga lat 80.
Istotnie, na Tomasza Turowskiego natknąłem się kilkakrotnie wcześniej, np. w Paryżu, w ośrodku księży pallotynów na rue Surcouf. Był wtedy...

2728

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]