Reklama

Ostateczny koniec imperium

Ostateczny koniec imperium

19.11.2012
Czyta się kilka minut
Po zeszłotygodniowych telefonicznych rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem nie dowiedzieliśmy się niczego nowego o Polsce.
R

Rozmowy te – owszem – przyniosły informacje sensacyjne, z gatunku tych najpilniej skrywanych w biurach analiz sławnych wywiadów świata. Oto, po tych dwu rozmowach, cóż z tego że szyfrowanych elektronicznie, znamy kondycję Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jest to stan pożałowania godny. Angielski lew nie ryczy. Wiemy to na sto procent, od paru dni.

Nie trzeba być majorem służb specjalnych, by zorientować się, że stan Korony jest dziś alarmujący, prawdopodobnie gorszy niż w drugiej połówce XX wieku, kiedy to imperium sklęsło i zmarniało, bo utraciło – jak planeta długa i szeroka – niemal wszystkie kolonie. Bardzo się tamte wydarzenia odbiły na samopoczuciu Brytyjczyków, którzy popadli w najdziwniejsze depresje i medyczne syndromy, biorące się z upadku prestiżu wśród narodów ongiś podbitych. Lata terapii i wszelkich wysiłków, by te rany leczyć i...

3778

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]