Reklama

Za szmatławe pieniądze

Za szmatławe pieniądze

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Właściciele MDI obiecali klientowi zablokować zmianę ustawy, a potem systematycznie wprowadzali mnie w błąd, gdy próbowałem tę sprawę wyjaśnić.
Rys. Zygmunt Januszewski
D

Dla mnie wszystko zaczęło się od jednego zdania. Przeczytałem je w prezentacji, którą firma MDI Strategic Solutions Macieja Gorzelińskiego i Rafała Kasprowa dostarczyła swojemu klientowi, czyli Orłowi Białemu. Brzmiało: celem kampanii jest „powstrzymanie niekorzystnych zmian regulacyjnych zaproponowanych w projekcie Ustawy oraz możliwe pełne zachowanie status quo”.
Nie wiedziałem wtedy dokładnie, ani o jaką ustawę chodzi, ani o jakie i komu służące zmiany. Zdębiałem dopiero wtedy, gdy sprawdziłem, że cel kampanii został osiągnięty. Zanim to się stało, był szum w prasie, dyskusje „ekspertów”, akcje „ekologiczne” i dużo demagogii.
Chciałem się dowiedzieć, co takiego się stało, że Ministerstwo Środowiska, które w lipcu 2012 r. chciało zliberalizować zapisy ustawy o bateriach i akumulatorach (konkretnie artykuł 63, paragraf 2), nagle się z tych zmian wycofało. Idąc krok po...

13864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]