Reklama

Opuść wygodne mieszkanie

Opuść wygodne mieszkanie

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Skoro żyję, by umrzeć, to jaki sens ma moje życie? Moje głębokie "ja" nie chce umierać. Dopiero uświadomienie sobie tej rzeczywistości śmierci jest gruntem, na którym mogę zwrócić się do Boga.
C

Czas Wielkiego Postu ma nam pomagać w powrocie do Boga, do serca chrześcijaństwa, także przez sięganie do jego źródeł. Jesteśmy bowiem bardzo podatni na zbaczanie z tej ścieżki, na której Bóg chce się z nami spotykać. Historia, zarówno osobista, jak i zbiorowa, jest właśnie tą przestrzenią spotkania, jednakże ludzka mentalność i jej sposób rozumienia wydarzeń dość radykalnie nam w tym przeszkadza. Trzeba więc świadomej i umotywowanej decyzji, by chcieć wrócić na drogę właściwą i móc zacząć spoglądać na życie oczami choć trochę "niebieskimi".

Mówiąc najkrócej, trzeba wychodzić z własnej alienacji, z życia w nierzeczywistości, jakby we mgle, by wziąć swe życie w garść, spojrzeć na nie odważnie, nie bojąc się, że ogląd ten wypadnie źle, a raczej tragicznie. Fakt pierwszy to ten, że żyję, by umrzeć. Fakt drugi: a jednak żyję, jakbym miał nie umrzeć; umierają...

11818

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]