Reklama

Od wuja w dół

Od wuja w dół

06.08.2012
Czyta się kilka minut
Polska jest krajem dobrych pytań, pojawiających się publicznie stosunkowo często, bo mniej więcej raz w tygodniu...
.

...Są to pytania nie zawsze trudne, ale nigdy zbędne. Odpowiedzi na nie szuka się zawsze tu, na miejscu, pośród wierzb płaczących, bez względu na to, czy ktoś kiedykolwiek i gdziekolwiek na świecie je zadał i na nie odpowiedział. Dziś zatem, jak zwykle zresztą, mamy do rozwikłania kilka ważnych dla demokracji zagadnień. Starych jak świat, ale tu błyszczących nowością.

Pytanie najnowsze brzmi, czy członkom rodziny urzędnika, funkcjonariusza lub polityka wolno pracować, i – co znacznie ważniejsze – czy owej rodzinie wolno pracować na stanowiskach bądź w profesjach budzących zawiść bliźnich. Tak tego, rzecz jasna, nikt nie sformułował, ale tylko o to chodzi. Jest to teoretycznie pytanie całkowicie pozbawione tajemnicy, bowiem zawiść budzi przecież każde stanowisko i każda profesja. Niestety. Optymiści wobec tego zagadnienia proponują rozwiązanie polegające na likwidacji...

3077

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]