Reklama

Obroty

Obroty

31.01.2016
Czyta się kilka minut
Chciałbym Was jakoś rozweselić. Ale jak? Nie będę przecież opowiadał dowcipów. Zamiast tego opowiem o czymś, co zdarzyło się naprawdę.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
U

Umówiłem się na sesję zdjęciową z artystą fotografikiem Krzysztofem Dubielem. Nie znaliśmy się jeszcze osobiście. Zadzwonił, że dostał na mnie zlecenie i że przyjeżdża z żoną do Krakowa. Zaproponowałem, abyśmy się spotkali w księgarnio-kawiarni DeRevolutionibus na Brackiej.

Nie jest tajemnicą, że jest to lokal w centrum miasta, w którym można mnie spotkać stosunkowo najczęściej. Bardzo mi odpowiada atmosfera tego miejsca. Jest to przestrzeń otwarta, więc jeśli przy stoliku chcesz omówić coś dyskretnie, omawiasz to dyskretnie z całą salą. I to jest uczciwe. Nieuczciwe jest podtrzymywanie złudzenia intymności w czasach wszechobecnej kontroli. Poza tym jest w tej księgarni mnóstwo książek, których gdzie indziej nie ma, oraz wiele takich, które gdzie indziej są, ale tam nie zwróciłoby się na nie uwagi, a tu się zwraca. Nazwę wymyślił ponoć Michał Heller. Wiadomo, że w interesach...

4049

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]