Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

08.05.2012
Czyta się kilka minut
23 kwietnia - 7 maja 2012
B

Bojkot Euro? W związku z nieludzkim traktowaniem w ukraińskim więzieniu Julii Tymoszenko (do sieci wyciekły zdjęcia byłej premier, z których wynika, że była bita), prezydent Niemiec Joachim Gauck wezwał do zignorowania ukraińskiej części piłkarskich mistrzostw Europy. W ślad za Gauckiem poszli inni politycy niemieccy, m.in. minister spraw wewnętrznych oraz szef opozycyjnej SPD; kanclerz Angela Merkel oznajmiła, że jej podróż na mistrzostwa zależy od losów Tymoszenko, a przewodniczący Komisji Europejskiej José Barroso powiedział, że „w obecnych okolicznościach” nie będzie oglądał meczów na Ukrainie. Ideę bojkotu nieoczekiwanie poparł Jarosław Kaczyński, mówiąc wręcz o pozbawieniu Kijowa prawa do organizacji powierzonej mu części mistrzostw. Prezydent Komorowski i premier Tusk apelują o zwolnienie Tymoszenko, ale uważają ideę bojkotu za szkodliwą.

...

4447

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]