Reklama

O tempora! O mores!

O tempora! O mores!

20.03.2006
Czyta się kilka minut
Teraz jest inaczej! - to była pierwsza myśl, która zrodziła się we mnie po przeczytaniu zdań mówiących, że "światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.
K

Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków". Świat bardzo się zmienił od czasu, gdy ewangelista Jan spisał słowa Chrystusa. Dziś ludzie już nie wstydzą się swoich grzechów. Mało tego, wcale nie mają poczucia, że robią coś złego. Gwiazdy filmu i estrady, twarze z pierwszych stron kolorowych magazynów z dumą obnażają ciała i dusze. Chwalą się małżeńskimi zdradami, kolejnymi rozwodami i partnerami, opowiadają o ciągach alkoholowych i narkotycznych wizjach. W ich ślady idą ofiary telewizyjnych programów, które w ramach swoich pięciu minut na ekranie gotowe są prać na oczach telewidzów brudy do tej pory skrzętnie skrywane w czterech ścianach. Jakby tego było mało, coraz częściej słyszę, że ludzie chowają pod korcem swoją wiarę i nie przyznają się do życia zgodnego z Ewangelią, by ich ktoś nie...

2997

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]