Reklama

Nowy szpital dziecięcy w Republice Środkowoafrykańskiej

Nowy szpital dziecięcy w Republice Środkowoafrykańskiej

04.03.2019
Czyta się kilka minut
Nowy szpital dziecięcy w Bangui, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, poświęcił w minioną sobotę papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski (na zdjęciu).
VATICAN NEWS
G

Gruntowną przebudowę starego szpitala obiecał mieszkańcom papież Franciszek podczas wizyty w RŚA w 2015 r. Nad wykonaniem prac, wyposażeniem pomieszczeń i szkoleniem personelu czuwali specjaliści z rzymskiego szpitala Dzieciątka Jezus, którzy od lat pracują w Bangui. Ośrodek będzie jedynym centrum pediatrycznym w okolicy świadczącym pomoc z zakresu chorób dziecięcych, chirurgii i chorób typowych dla regionu. Prace zostały sfinansowane ze środków Stolicy Apostolskiej i darczyńców. Dużą część funduszy pozyskano podczas akcji charytatywnych organizowanych przez żandarmerię watykańską. ©℗ Na podst. Vatican News

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]