Reklama

Nowy Rok i alkofobia

Nowy Rok i alkofobia

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Wódka i „miękkie” narkotyki są szkodliwe podobnie – twierdzą narkofile.
T

Trudno precyzyjnie zważyć szkodliwość twardej wódki i łagodniejszych narkotyków, to fakt. Z trudności tego szacunku jedni czerpią potwierdzenie idei dostępności narkotyków, drudzy, dość nieliczni, wsparcie idei siostrzanej. Zdelegalizujmy twarde alkohole. Szkodliwe jak cholera, wywołujące agresję u wielu, zatrucia u wszystkich. Rany boskie, nie wolno w Polsce kupić broni w spożywczaku, a wódkę, śmiercionośną w nieporównywalnym stopniu, owszem?
Marihuana na receptę? Tak. I wódka (zwana pieszczotliwie wódzią – coś jakby AIDS nazywać kropelką) też. Można mieć przy sobie nie więcej niż 20 gramów.
Nie obejdzie się bez trudnych zakrętów. Lotne patrole na polach ziemniaczanych, CBŚ zajęte bimbrowniczym podziemiem, prężny ruch społeczny „Sadzić, kopać, destylować”, ożywienie rosyjskiego wywiadu, któremu aż się gęba uśmiecha na myśl o masowym szmuglu. W zamian zrobimy krok wyżej...

1058

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]