Reklama

No i dokąd?

No i dokąd?

20.02.2006
Czyta się kilka minut
W ciągu jednego dnia stworzono atmosferę kolejnego kryzysu politycznego, grożąc wyborami i przystawiając pistolet do głów Romana Giertycha i Andrzeja Leppera (natychmiast po tym, jak obaj koalicjanci PiS nie wykluczyli poparcia dla skądinąd przewrotnych inicjatyw legislacyjnych PO).
W

W rezultacie LPR i Samoobronę skutecznie zastraszono, choć stan taki nie wróży dobrze lojalnej współpracy. Tym bardziej że bracia Kaczyńscy, przy stosunkowo niewielkich jeszcze trudnościach wewnątrzkoalicyjnych, wykazali, mówiąc delikatnie, mało zrozumiały niepokój i sięgnęli po armaty, angażując Prezydenta RP. Być może miało to wzmocnić pozycję prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale uzyskano rezultat odwrotny. Obywatele na ogół nie lubią, gdy Głowa Państwa miesza się do partyjnych rozgrywek.

Niepokojących sygnałów jest więcej. Jarosław Kaczyński uzyskał nowy instrument oddziaływania na bieg prac legislacyjnych w postaci nieformalnej "rady trzech". Jeśli chodzi o władzę wykonawczą, organizm PiS-u najwyraźniej odrzuca przeszczepy ze świata fachowców. Minister spraw zagranicznych Stefan Meller z trudem znosi lekceważenie jego osoby, i to w sprawach leżących ściśle...

1627

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]