Reklama

Niesmak

Niesmak

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Matematykę zdają na maturze przede wszystkim uczniowie zainteresowani tym przedmiotem i to jest duży sukces nowej formuły egzaminu dojrzałości. Tegoroczna, bardzo trudna jego edycja, może jednak podziałać na uczniów odstraszająco, bo kto ma ochotę zdawać egzamin, który bardziej przypomina konkurs niż podsumowanie pewnego etapu edukacji?.
M

Mankamenty nowej matury to nie wszystko. Źle się stało, że naukę w liceum ogólnokształcącym skrócono o rok. Młodzież de facto uczy się dwa lata, może 2,5 roku. Mimo dużej dyscypliny i pilnowania każdej lekcji, nie da się uniknąć strat. Ile uczono się np. w maju: najpierw był długi weekend, potem dni wolne z powodu przeprowadzania matur, długi weekend po Bożym Ciele... A czerwiec, czy “okolice" ferii zimowych? Traci się mnóstwo dni. Na dodatek maturzyści kończą naukę w połowie kwietnia, a sklasyfikowani muszą być do końca marca.

Rocznik 1986, czyli obecni maturzyści, to “dzieci wielkiego eksperymentu społecznego" - pierwszy rocznik, który uczył się w sześcioletniej podstawówce, trzyletnich gimnazjum i liceum. Wspólnie z nimi, trochę po omacku, w zalewie podręczników i pomocy, jakie wówczas znalazły się na rynku, szukaliśmy tego, z którego warto się uczyć. W...

5200

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]