Reklama

Niektóre fantazmaty

Niektóre fantazmaty

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Gdyby w Polsce panowała demokracja, Jacek i Michał Karnowscy mogliby w tygodniku "Uważam Rze" przeprowadzić obszerny wywiad z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.
W

W takim teoretycznym wywiadzie Karnowscy mogliby zapytać przewodniczącego Episkopatu o rywalizację dwóch "wizji" osoby Jana Pawła II, kremówkowej i obrońcy życia. Teoretyczna odpowiedź abp. Michalika wskazywałaby na więziotwórcze znaczenie legendy o kremówce.

W teoretycznej, demokratycznej Polsce moglibyśmy przeczytać pytania o to, co myślałby o Polsce posmoleńskiej Jan Paweł II. Wiadomo - teoretycznie przecież można wypowiadać się za zmarłego Papieża.

Abp Michalik w takim hipotetycznym wywiadzie mógłby zwrócić też uwagę na upolitycznienie nieodległych przecież spraw - Katynia i Smoleńska. Dowiedzielibyśmy się, że są "niektóre środowiska" (nawet: "coraz bardziej wpływowe"), którym zależy na rugowaniu takich słów jak "naród" czy "patriotyzm", i na promocji "antywartości". "Część elit" już tymi "antywartościami" operuje, na szczęście historia tę...

2751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]