Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Niedźwiedź dla Wajdy

Niedźwiedź dla Wajdy

20.02.2006
Czyta się kilka minut
15 lutego podczas uroczystej gali 56. Festiwalu Filmowego w Berlinie Andrzej Wajda odebrał Złotego Niedźwiedzia - nagrodę za całokształt twórczości.
"

"Wręczamy dziś Złotego Niedźwiedzia wielkiemu artyście, który nie tylko robi filmy, ale również tworzy historię" - powiedział dyrektor festiwalu Dieter Kosslick. Laureat dziękował Berlinowi, który mimo złych wojennych wspomnień stał się dlań w latach istnienia Żelaznej Kurtyny miejscem bliskim, skrawkiem wolnego świata położonym najbliżej Warszawy, miastem przyjaciół - niemieckich artystów, myślących o sztuce podobnie jak on.

Po Nagrodzie Kioto (1987), Europejskiej Nagrodzie Filmowej (1990), honorowych Złotych Lwach festiwalu weneckiego (1998) czy wreszcie Oscarze (2000) - wszystkie trudno tu wyliczyć - to kolejny wyraz dobrze zasłużonego uznania dla całości dzieła reżysera, który stał się jednym z wielkich mistrzów światowego kina, jak Fellini, Bergman, Kurosawa... Naszemu Przyjacielowi i Autorowi składamy najserdeczniejsze gratulacje. I czekamy na kolejne...

924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]