Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Niebanalnie o Ukrainie

Niebanalnie o Ukrainie

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Ukazał się pierwszy numer Ukrainy - pisma wydawanego we Lwowie, ale z myślą o Polakach i sprzedawanego w Polsce.
P

Pomysł jest odważny i ciekawy. Periodyk, który ma przybliżać Polakom Ukrainę, finansuje wyłącznie ukraiński kapitał, twórcy liczą na wsparcie państwa w przyszłości. Autorami są Ukraińcy - znani w świecie kultury i polityki, cenieni także w Polsce. Redaktor naczelny Orest Drul przez lata prowadził opiniotwórczą gazetę “Postup".

Problematyka jest różnorodna: polityka, gospodarka, kultura. W pierwszym numerze opublikowano wywiady z Lubomyrem Huzarem, metropolitą Lwowa, zwierzchnikiem ukraińskiego kościoła greckokatolickiego, oraz Jurijem Jechanurowem, jednym z reformatorów ukraińskiej gospodarki. Na kolumnach gospodarczych tekst Tarasa Prochaśki, autora wydanej niedawno w języku polskim książki “Niezwykli", mówiącej o nostalgii za komunizmem. W dziale kultury tekst o Rusłanie - piosenkarce muzyki pop, która wygrała ubiegłoroczny konkurs Eurowizji, a podczas...

4611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]