Reklama

Nie pod korcem

Nie pod korcem

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Politycy PO w drodze na spotkanie z abp. Stanisławem Dziwiszem (fot. Grzegorz Kozakiewicz)
M

MAREK ZAJĄC: - Dlaczego Ksiądz zgodził się poprowadzić "Dni skupienia" dla Platformy Obywatelskiej?

KS. GRZEGORZ RYŚ: - A po co mi kapłaństwo? To nie Kościół uganiał się za politykami. To kilku z nich zgłosiło się z pomysłem dwudniowego spotkania modlitewnego w Łagiewnikach i na Wawelu. Nie widziałem powodów, dla których należało się wzdragać przed taką inicjatywą.

- Rozumiem, że Ksiądz nie powinien odrzucać próśb, ale kapłan musi być ostrożny, żeby nie dopuścić do nadwyrężenia autorytetu Kościoła. Nie miał Ksiądz obaw, że "Dni" posłużą za oręż w walce polityków o rząd katolickich dusz?

- Na pewno nie taki był cel spotkania. Jeżeli zaangażowany w życie publiczne katolik przyjeżdża się modlić do Łagiewnik i na Wawel, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co te miejsca znaczą dla duchowości...

7793

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]