Reklama

Nie piję. Jestem wykluczona.

Nie piję. Jestem wykluczona.

02.09.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 34/13

„Wraz z PRL-em zniknęły z ulic naszych miast tabuny pijaczków” – pisze ks. Adam Boniecki w edytorialu do numeru „TP” poświęconego w dużej części alkoholizmowi. Ja takich pijaczków pamiętam. Pałętali się po osiedlu, wystawali godzinami pod zamkniętą budką z kwiatami, przesiadywali na ławeczkach. Chodziłam wtedy do podstawówki, a chłopcy ze szkoły śmiali się z tych ludzi. Nie funkcjonowało jeszcze słowo „obciach”, ale bycie nietrzeźwym w oczach nas, dzieci, było tym dzisiejszym „obciachem”. Te dzieci, dziś dorosłe, na alkoholowe imprezowanie wydają więcej pieniędzy, niż osiedlowi pijaczkowie kiedykolwiek widzieli. I, dla odmiany, wstydzić się musi ten, kto nie pije. Czyli ja.
Z alkoholem po raz pierwszy zetknęłam się podczas wycieczki integracyjnej w pierwszej klasie liceum. Koledzy i koleżanki pili przez całe noce, a wychowawca i pani od biologii zamykali się w swoim pokoju,...

3747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]