Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Egzamin

Egzamin

19.08.2013
Czyta się kilka minut
Nie zrujnowałam sobie życia. Nie straciłam prawa jazdy. Nigdy nie miałam ciągów, detoksów, deliriów. Jestem alkoholiczką.
Fot. Lech Gawuc / REPORTER
T

To było 1 kwietnia, osiem lat temu.
Pamiętam, że nazajutrz umarł Papież. Zabrzmi niewiarygodnie, ale tak było: studiowałam we Francji swoją wymarzoną psychologię i poszłam pijana na egzamin. Egzamin z profilaktyki alkoholowej.
Dzień przed egzaminem wracałam do domu i po drodze kupiłam butelkę wina. Drugą udało mi się dostać tuż przed zamknięciem sklepów o 22. Tego wieczoru miałam się uczyć. Pić skończyłam przed trzecią nad ranem.
Ktoś powie: „Przecież każdy pamięta ze studenckich czasów podobne ekscesy”. A dla mnie ten moment był straszny.
POCZĄTKI
Pierwszy raz upiłam się z kuzynem i kuzynką. To były wakacje pomiędzy szóstą a siódmą klasą. Ten pierwszy raz nie zrobił na mnie większego wrażenia. Od początku dobrze tolerowałam alkohol. Nawet nie zwymiotowałam, tak jak moi kuzyni. Piliśmy w domu wódkę z kieliszków, a potem w parku – zmieszaną z...

11374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]