Reklama

Nie lukrujcie historii

Nie lukrujcie historii

27.02.2012
Czyta się kilka minut
„TP” nr 7/12
N

Nawiązując do opisywanej przez „Tygodnik Powszechny” w kilku poprzednich numerach sprawy usunięcia pana Henryka Pawelca ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uprzejmie informuję, że przewodniczący sądu koleżeńskiego Okręgu ŚZŻAK w Kielcach, pan Andrzej Jankowski, nigdy nie był naczelnikiem kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej (pracował tam na część etatu od września 2000 r. do marca 2011 r.). Wyjaśnienie to jest niezbędne, gdyż podawana kilkakrotnie w prasie informacja o rzekomej funkcji pana Jankowskiego może wywołać u czytelników mylne wrażenie, jakoby IPN miał coś wspólnego z usunięciem Henryka Pawelca z ŚZŻAK.

Za komentarz do tej przykrej sprawy niech posłużą słowa wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Marii Dmochowskiej, wypowiedziane 12 lutego br. w obecności licznie zgromadzonych weteranów Armii Krajowej podczas uroczystości rocznicowych...

1639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]