Reklama

Nic nowego

Nic nowego

23.10.2005
Czyta się kilka minut
John Thavis, znany komentator życia kościelnego z agencji informacyjnej CNS, tytułuje swój komentarz do tej fazy synodalnych obrad Déja vu. Problemy podnoszone przez biskupów wciąż powracają jak bumerang.

“Celibat [kapłański] nie ma teologicznej podstawy" - powiedział melchicki patriarcha Grzegorz III Lahem, jeden z ojców odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów, w odpowiedzi kardynałowi Angelo Scoli z Wenecji, który stwierdził, że są w Kościele łacińskim “głębokie teologiczne racje" za bezżennością duchownych. Patriarcha dodał, że w Kościołach wschodnich księża mogą być żonaci, i podkreślił, że “małżeństwo jest symbolem jedności Chrystusa i Kościoła". Dwóch innych biskupów z Kościołów wschodnich ostrzegało jednak, że posługa żonatych księży rodzi poważne praktyczne problemy w życiu Kościoła. Kwestia celibatu to jeden z gorętszych tematów pierwszego tygodnia XI Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów (3-23 października), obradującego pod hasłem “Eucharystia źródłem i szczytem misji i życia Kościoła".

Papież nie wytrzymuje

Ta...

7857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]