Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

23.02.2016
Czyta się kilka minut
MOŻE BYĆ CIĘŻKO. Jacek Majchrowski udzielił szczerego wywiadu w Radiu Kraków. Pytany, czy w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi podczas Światowych Dni Młodzieży krakowianie powinni wziąć urlop, powiedział: „Zachęcam państwa do tego. Może być ciężko. Chociaż wiele nie wiadomo. Zobaczymy, jak to wyjdzie”.
D

Dodał też: „Jak będzie ładny lipiec, to zachęcam do wyjechania na zieloną trawkę”. Mówiąc o alternatywie, jaką będzie komunikacja piesza, przypomniał: „Pielgrzymka ma to do siebie, że odbywa się na piechotę”. Wyliczenia, według których opuszczenie miejsca mszy papieskiej w Brzegach trwać będzie osiem godzin, skomentował ze stoickim spokojem: „W Kolonii ostatni uczestnik tej mszy opuścił jej teren po 20 godzinach. Osiem godzin to nie jest źle”. Zaznaczył przy tym: „To podmokły teren. Jak popada, to będzie fatalnie”. Wyraził także nadzieję, że wiele osób spotka się z papieżem w Częstochowie.

ORZECHY DLA JAGIEŁŁY

Przygotowania do ŚDM obejmują także szorowanie monumentów. Jako pierwszy odnowiony zostanie pomnik Grunwaldzki na pl. Matejki – a raczej jego replika, ustawiona w 1976 r. w miejscu oryginału, zniszczonego przez hitlerowców. Do czyszczenia zostaną...

1389

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]