Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

23.02.2016
Czyta się kilka minut
MOŻE BYĆ CIĘŻKO. Jacek Majchrowski udzielił szczerego wywiadu w Radiu Kraków. Pytany, czy w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi podczas Światowych Dni Młodzieży krakowianie powinni wziąć urlop, powiedział: „Zachęcam państwa do tego. Może być ciężko. Chociaż wiele nie wiadomo. Zobaczymy, jak to wyjdzie”.
D

Dodał też: „Jak będzie ładny lipiec, to zachęcam do wyjechania na zieloną trawkę”. Mówiąc o alternatywie, jaką będzie komunikacja piesza, przypomniał: „Pielgrzymka ma to do siebie, że odbywa się na piechotę”. Wyliczenia, według których opuszczenie miejsca mszy papieskiej w Brzegach trwać będzie osiem godzin, skomentował ze stoickim spokojem: „W Kolonii ostatni uczestnik tej mszy opuścił jej teren po 20 godzinach. Osiem godzin to nie jest źle”. Zaznaczył przy tym: „To podmokły teren. Jak popada, to będzie fatalnie”. Wyraził także nadzieję, że wiele osób spotka się z papieżem w Częstochowie.

ORZECHY DLA JAGIEŁŁY

Przygotowania do ŚDM obejmują także szorowanie monumentów. Jako pierwszy odnowiony zostanie pomnik Grunwaldzki na pl. Matejki – a raczej jego replika, ustawiona w 1976 r. w miejscu oryginału, zniszczonego przez hitlerowców. Do czyszczenia zostaną...

1389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]