Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

18.10.2015
Czyta się kilka minut
M

MODERNIZACJA MODERNIZMU
„Muzeum Narodowe dostanie zieloną szczecinkę” – oznajmił senator i były marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, ekspert komisji konkursu na projekt przebudowy i rozbudowy gmachu przy Alejach Trzech Wieszczów. Do konkursu zakwalifikowano 128 ze 150 zgłoszeń, które nadeszły m.in. z Chin, Wietnamu i USA; ostatecznie wpłynęły tylko 22 prace. 55 tys. zł nagrody głównej trafiło do lubelskiej firmy Stelmach i Partnerzy. Ich projekt zakłada stworzenie ogrodu na dachu oraz wiszących zielonych tarasów na północnej ścianie budynku. Jak podkreśla jury, projekt „pozwala uczynić problematykę ekologiczną częścią przesłania ideowego budynku”. Prace konkursowe można oglądać w MNK do 22 listopada. Modernistyczny gmach Muzeum powstawał z przerwami ponad pół wieku: od 1934 do 1989 r. Przebudowa ma zakończyć się w 2022 r.

...

1406

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]