Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

03.01.2015
Czyta się kilka minut
A

ALICJA W KRAINIE CZARÓW
Tej zimy Kraków ma twarz Alicji Bachledy-Curuś. Aktorka pojawiła się nie tylko na licznych billboardach Galerii Kazimierz, ale też w telewizyjnej reklamie miasta. W 30-sekundowym spocie (koszt produkcji: 0,5 mln zł; koszt emisji w Europie, USA, Azji i Afryce – 1,2 mln zł) wystąpiła jako Kopciuszek. Najbardziej baśniowy charakter ma w reklamie topografia: Kopciuszek płynie Dunajcem do Pieskowej Skały, żeby zatańczyć w Teatrze Słowackiego, a o północy wybiec z teatru pod Sukiennice.
CHARDONNAY KRAKOWSKI
W Przegorzałach, na ziemi należącej do ojców kamedułów, powstanie 12-hektarowa winnica. Zakłada ją firma Winnica Srebrna Góra, właściciel sąsiedniej uprawy na Bielanach. Na glebie lessowej zasadzone zostaną szczepy Chardonnay, Riesling, Seyval Blanc i Solaris, Pinot Noir, Cabernet Cortis i Regent. Pierwsze...

1811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]