Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

03.01.2015
Czyta się kilka minut
A

ALICJA W KRAINIE CZARÓW
Tej zimy Kraków ma twarz Alicji Bachledy-Curuś. Aktorka pojawiła się nie tylko na licznych billboardach Galerii Kazimierz, ale też w telewizyjnej reklamie miasta. W 30-sekundowym spocie (koszt produkcji: 0,5 mln zł; koszt emisji w Europie, USA, Azji i Afryce – 1,2 mln zł) wystąpiła jako Kopciuszek. Najbardziej baśniowy charakter ma w reklamie topografia: Kopciuszek płynie Dunajcem do Pieskowej Skały, żeby zatańczyć w Teatrze Słowackiego, a o północy wybiec z teatru pod Sukiennice.
CHARDONNAY KRAKOWSKI
W Przegorzałach, na ziemi należącej do ojców kamedułów, powstanie 12-hektarowa winnica. Zakłada ją firma Winnica Srebrna Góra, właściciel sąsiedniej uprawy na Bielanach. Na glebie lessowej zasadzone zostaną szczepy Chardonnay, Riesling, Seyval Blanc i Solaris, Pinot Noir, Cabernet Cortis i Regent. Pierwsze...

1811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]