Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

23.09.2014
Czyta się kilka minut
P

PAMIĄTKA Z BRONOWIC. Ruszyło Bronowickie Archiwum Społeczne. To efekt pracy dziesięciorga wolontariuszy, którzy przez wakacje zbierali świadectwa seniorów z Bronowic Małych – dzisiaj willowej dzielnicy Krakowa, do lat 40. malowniczej wsi, której mieszkańcy pojawili się na kartach „Wesela”. Na stronie new.archiwumbronowickie.pl można wysłuchać osiemnastu relacji, obejrzeć kilkaset fotografii i dokumentów z prywatnych archiwów oraz prześledzić mapę najważniejszych miejsc dawnej wsi.

POTRZEBA OBCOWANIA. W trzeci piątek września na placu Nowym powstał jednodniowy park na parkingu: w miejscu normalnie zajmowanym przez auta ustawiono donice z drzewami oraz leżaki. Akcja Park(ing) Day ma zwrócić uwagę na problemy miejskiej ekologii. „W Krakowie brakuje miejsc, gdzie można za darmo usiąść. Za mało jest zieleni. Na placu Nowym w ogóle nie ma roślin....

1444

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]