Reklama

Nasz pasaż

28.07.2014
Czyta się kilka minut
P

PALMY PRZY RYNKU. Google tworzy centrum badawcze przy Rynku Głównym. W XV-wiecznych kamienicach pod nr. 12 i 13 zaadaptuje cztery piętra. Powstanie m.in. sala do gry w tenisa stołowego. Przy okazji zostaną odrestaurowane zabytkowe freski. „To niezwykle cenne malowidła z motywami afrykańskimi, z palmami i zwierzętami. Dotychczas były tylko zabezpieczone, teraz odzyskają blask i zostaną wyeksploatowane” – informuje biuro prasowe amerykańskiej firmy (pisownia oryginalna).

POEZJA KONSUMPCYJNA. Kariera Michała Rusinka nabiera tempa: kiedyś był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, niedawno został ambasadorem Mercedesa, a w ubiegłym tygodniu – ekspertem orzeszków Felix. Użyczył marce swojego wizerunku, literaturoznawczej wiedzy i talentu poetyckiego: został jurorem w konkursie na limeryk i napisał przykładowy utwór. Na razie w konkursie wzięli udział...

2140

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]