Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

26.05.2014
Czyta się kilka minut
P

PRZYSŁUGA DLA NIEDŹWIEDZIA. W parku Jordana odsłonięto pomnik Wojtka (1941–1963), najsilniejszego żołnierza Armii Andersa. Syryjski niedźwiedź nosił amunicję w bitwie pod Monte Cassino; lubił papierosy, piwo i zapasy z kolegami. Teraz wskazuje prawą łapą drogę do pomnika gen. Andersa; w lewą łapę krakowianie wtykają mu kwiaty, a u stóp stawiają słoiki z miodem. „Zaczyna już konkurować ze Smokiem Wawelskim. Wojtek nie zieje ogniem, budzi sympatię u dzieci i stanowi znakomite tło dla fotografii” – twierdzi na swym blogu Towarzystwo Parku im. dra Henryka Jordana.

UNIWERSYTET NAMIOTOWY. Do 24 maja świętowano Festiwal Nauki. Rozpoczął się „biegiem po wiedzę”: na mecie potwierdzono hipotezę, że najszybsi są pracownicy naukowi krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W 40 namiotach na Rynku krakowianie mogli przeprowadzać eksperymenty, m.in. robić...

1681

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]