Reklama

Następnym razem...

Następnym razem...

30.10.2007
Czyta się kilka minut
Centralne Biuro Antykorupcyjne nie pomogło jednak PiS-owi wygrać wyborów. Nie pomogło, a nawet zaszkodziło. Podobnie z telewizją, tak zwaną publiczną: sukces Donalda Tuska w debacie z premierem okazał się skuteczniejszy niż manipulowanie przed redaktorów ramówką.
Z

Zamykając poprzedni odcinek tej rubryczki, podejrzewałem, że premier, choć po przegranej debacie usunął się na trzy dni ze sceny, nie złożył jeszcze broni. I rzeczywiście, następnego dnia przyszedł kontratak: transmitowana przez TVP konferencja prasowa CBA, ujawniająca materiały ze śledztwa w sprawie podejrzanej o korupcję posłanki PO Beaty Sawickiej. To był jednak fałszywy krok.

Nie dość bowiem, że Biuro w sposób oczywisty wprzęgnięte zostało w kampanię, ale zorganizowany przez nie telewizyjny show sprowokował wystąpienie Sawickiej.

I dowiedzieliśmy się o czymś, co jeśli rzeczywiście się zdarzyło, stanowi nie tylko złamanie wszelkich zasad, ale i prawa: że to pracownik CBA uknuł całą intrygę i nakłaniał posłankę do przestępstwa, wykorzystując w dodatku swój męski urok. Miejmy nadzieję, że komisja powołana przez nowy Sejm wyjaśni kulisy tej...

2649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]